Jonavos baseinas viršijo lūkesčius: lankytojų daugiau nei 40 000 lankytojų

Jonavos baseinas viršijo lūkesčius: lankytojų daugiau nei 40 000 lankytojų

Daugiau nei 43 000 –  tiek lankytojų jau spėjo pabuvoti Jonavos baseine nuo praėjusių metų gruodžio 19 dienos, kai šis buvo oficialiai atidarytas. Per tuos kelis mėnesius baseiną jau spėjo pamėgti ne tik jonaviečiai, bet ir miesto svečiai – kaip pasakoja jo direktorė Aira Kaunietė, lankytojų sulaukiama tiek iš aplinkinių, tiek iš labiau nutolusių miestų.

Susidomėjimas neblėsta

Vilnius, Kaunas, Anykščiai, Kėdainiai, Ukmergė ir Utena – A. Kaunietė vardija miestus, kurių gyventojai vis užsuka į Jonavos miesto baseiną. Anot jos, darbo dienomis daugiausiai lankytojų sulaukiama nuo 18 valandos, savaitgaliais užimtumas siekia visus 100 procentų. 

„Galima sakyti, kad baseinas viršijo lūkesčius. Lankytojų iki šiol nemažėja. Dėl to kartais jiems tenka palaukti eilėje – vienu metu baseinu ir SPA zona gali naudotis 100 žmonių.

Džiaugiamės, kad girdime teigiamus atsiliepimus, malonias patirtis ir puikius įvertinimus“, – kalbėjo A. Kaunietė.  

Ir atsipalaidavimui, ir sveikatinimuisi

Darbo dienomis lankytojai gali naudotis baseinu su keturiais 25 metrų ilgio plaukimo takeliais bei atskiru dešimties metrų ilgio ir 80 centimetrų gylio vaikų baseinu. Taip pat SPA erdve su 1,2 m gylio pramogų baseinu, kuriame įrengti įvairūs vandens masažai ir vandens nusileidimo kalnelis. Čia lankytojai gali atsipalaiduoti keturiose sūkurinėse voniose. Viena iš jų, įspūdingo šviestuvo dėka, kviečia pasimėgauti miško vaizdu.

SPA erdvėje įrengtos ir keturios pirtys (darbo dienomis veikia tik nuo 17:00 val.). Jose skirtingi lankytojai gali atrasti jiems malonią temperatūrą bei drėgmės lygį. 

„Darbo dienomis kūdikių baseine vyksta ir 1,5 - 5 metų vaikų bei nėščiųjų mankštos, kūdikių plukdymo užsiėmimai. Nuo vasario mėnesio plaukimo baseine vykdomos visų Jonavos rajono mokymo įstaigų antrų – trečių klasių mokinių mokymo plaukti ir saugiai elgtis prie vandens, vandenyje pamokos, sportinio plaukimo treniruotė“, –  pasakojo A. Kaunietė. 

Džiugios naujienos senjorams

Baseinas „įdarbintas“ ir siekiant didinti Jonavos senjorų fizinį aktyvumą –  jiems vedamos nemokamos mankštos vandenyje. 

„Šiuo metu jas vykdo Jonavos visuomenės sveikatos biuras. Mankštų dalyviai aktyviai reagavo į biuro skelbimus, tad, mūsų duomenimis, grupės buvo užpildytos per dvi valandas nuo paskelbimo. Šiai dienai nemokamos mankštos vandenyje vedamos trims senjorų grupėms. Nuo balandžio 17 dienos mankštos prasidės ir ketvirtai.

Visgi, nespėjusieji užsiregistruoti neturėtų nusivilti – nemokamas mankštas vandenyje senjorams organizuos ir mūsų įstaiga. Šiems užsiėmimams yra skirtos Jonavos rajono savivaldybės biudžeto lėšos. Kai prasidės registracija, visą informaciją patalpinsime baseino internetinėje svetainėje ir socialiniuose tinkluose“, –  pasakojo baseino direktorė. 

Dėmesys jautrioms grupėms

Pagal Jonavos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiąją programą Jonavos baseine nemokamai jau lankosi Jonavos „Neries“ pagrindinės mokyklos specialiojo ugdymo skyriaus mokiniai.

„Ateityje, pagal programos priemonę „Jonavos rajono gyventojų fizinio aktyvumo skatinimas“, Jonavos baseinas į nemokamus užsiėmimus vandenyje kvies dar kelias tikslines grupes – senjorus, neįgalius asmenis ir „Pola“ kortelės turėtojus. Taip pat pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Jonavos vaikų lopšeliu – darželiu „Bitutė“. Vaikai bus supažindinami su plaukimo nauda, bei saugiu elgesiu prie vandens ir vandenyje“, – kalbėjo moteris. 

Baseinas bendradarbiauja ir su Lietuvos kariuomenės Mechanizuotaja pėstininkų brigada „Geležinis vilkas“. „Kariai pagal Jonavos rajono savivaldybės tarybos patvirtintus įkainius Jonavos baseine lankosi kiekvieną penktadienį rytais", – teigė pašnekovė. 

Visi kiti jonaviečiai, kurie nepatenka į minėtas grupes, bet naudojasi programėle arba specialia kortele „Jonava“, baseine lankosi su 30 procentų nuolaida.  

Nelaimių nefiksuota

Kaip jau buvo skelbta dar prieš baseino atidarymą, šis iš kitų biudžetinių baseinų išsiskiria tuo, jog turi įrengtą modernią vaizdo stebėjimo sistemą. Ji stebi ir analizuoja po vandeniu nejudančius objektus. Užfiksavus galimą skendimo atvejį, sistema signalizuoja informaciją monitoriuose ir gelbėtojų apyrankėse. 

Anot A. Kaunietės, sistemos veikimas matomas nuolat, tačiau skendimo atvejų, laimei, nefiksuota. „Sistema reaguoja ir tada, kai žmogus vandenyje tiesiog stovi ir nejuda. Tuomet gelbėtojas gauna įspėjimą ir turi galimybę nedelsiant įvertinti situaciją. Kadangi aš pati karts nuo karto prevenciniais tikslais dirbu gelbėtoja, sistemos veikimo efektyvumu ne kartą įsitikinau ir pati. Džiaugiamės, kad nelaimių, skendimo atvejų nebuvo fiksuota bei tikimės, kad taip bus ir toliau“, – kalbėjo A. Kaunietė.

Mini šventes

Jonavos baseinas pamažu atrandamas ir kaip erdvė šventėms.

„Savo šventes baseine paminėti norintys žmonės iš anksto rezervuojasi staliukus, prašosi susipažinti su meniu. Neseniai turėjome nedidelį gimtadienį, kurį šventė 5 žmonės. Dabar ruošiamės sutikti 20-ies žmonių kompaniją“, – pasakojo pašnekovė.

Laukia abonementų

Baseiną jau pamėgę ir jame nuolat besilankantys žmonės nuolat domisi apie abonemento įsigijimo galimybę.

„Užklausų dėl to sulaukiame įvairiais būdais: elektroniniais laiškais, skambučiais, iš atėjusių klientų. Įvertinus visas galimybes, Jonavos baseinas apsilankymų narystes planuoja įsivesti rudenį, kai po vasaros atostogų prasidės naujas sezonas“, – pokalbio pabaigoje sakė A. Kaunietė. 


4420 kv. m. kompleksą per dvejus metus pastatė įmonių grupė „Statybos ritmas“. Projekto autoriai – UAB „Simper“. Baseino statybas finansavo Jonavos rajono savivaldybė.

Naujasis jonaviečių traukos objektas iškilo miesto centre, šalia atnaujinto centrinio stadiono ir Jonavos sporto arenos, o pro vitrininius baseino langus atsiveria Joninių slėnio ir Jonavos slidinėjimo centro panorama. 

Šią vietą pasirinko patys rajono gyventojai, dalyvavę savivaldybės apklausoje. Jonavos baseinas, kaip ir kiti nauji bei rekonstruoti sporto objektai Jonavoje, yra draugiškas žmonėms su negalia – tai liudija objektui suteiktas specialus lipdukas su paralimpinės ekipos „Parateam Lietuva“ simboliu gile.

Ankstesnis straipsnisPer pirmuosius du baseino darbo mėnesius – daugiau nei 24 tūkst. lankytojų
Sekantis straipsnisJonavos baseine – pirmieji plaukti išmokę pradinukai